Antalya Olympos (Olimpos)

Antalya Olimpos (Olympos)

Olympos deyince bilmeyenlerin aklına gelen ilk soru; nerde bu Olympos?

Olympos (Olimpos) güzel ülkemizin güzel şehri Antalya’da bulunmaktadır.

Konum olarak ise Antalya merkezden Kemer istikametine doğru hareket ediyorsunuz, Kemer’i komple geçiyorsunuz Kumluca istikametine giderken sol tarafınızda ki yol ayrımlarından Olympos’a gidebiliyorsunuz. Yani Olympos (Olimpos) “Kemer ile Kumluca Finike” arasında bulunmaktadır.

Aynı zamanda Adrasan ile dip dibe denebilecek yakınlıktadır. Adrasan bölgesini merak eden misafirlerimizde Olympos‘ta daha uygun fiyatlarla konaklayıp rahatlıkla Adrasan‘a geçiş yapabilirler.

Gerek doğası gerekse tarihi ile birçok kişinin ilgisini çeken Antalya Olympos (Olimpos) her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında yerli turistleri ağırlıklı olarak görmek mümkündür. Genç yaşlı demeden Olympos herkes için ideal bir tatil ve eğlence bölgesidir.

Akdeniz’in o eşsiz güzellikte ki sularının sizi çağırmasına “hayır” demek çok zor olduğundan dolayı Olympos’a gelirken mutlaka yanınızda mayonuz olmalıdır. Olymposta açılacağınız bir tekneden denize atlayacağınız zaman suyun dibinde görünen taşlara sanki elinizde dokunacak gibi hissedersiniz..  Ama elbette bu taşlar sizden dokuz on metre uzaklıktadır.

Olympos konaklama sadece pansiyonlarda yapılmaktadır ve odalar tip olarak “ağaç evler” ve “bungalowlardan” oluşmaktadır. “Ağaç ev” ve “bungalow” tipi konaklama çeşitleri birbirinden farklıdır.

Olimposta Ağaç evlerde genelde klima bulunmamaktadır ve etrafında açıklıklar vardır. Bungalowlarda ise klima olup odanın çevresi kapalıdır ve açıklık bulunmamaktadır. Bundan dolayı biz misafirlerimizi “klimali bungalowlarda” konaklatıyoruz. Tabii ben illa ağaç ev isterim derseniz onu da ayarlayabiliriz ama pek tavsiye etmiyoruz. Klimalı ahşap bungalowlar konforunuz için daha idealdir. Odalarda size ait banyo ve tuvalette bulunmaktadır.

Olimpos’ta bir çok pansiyon bulunmaktadır ve bu pansiyonların hepsinin denize uzaklığı farklıdır. Olimpos’ta denize sıfır herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Çünkü olympos sahili koruma altında bir bölge olduğundan ve milli park olduğundan dolayı yapılaşma yasaktır. Olimpos Milli parkı giriş kapısından itibaren pansiyonlar sıralanmaya başlamaktadır.

Pansiyonların denize uzaklıklarını biz kendimizce 4 farklı şekilde sınıflandırıyoruz. Bunlar “denize yakın pansiyonlar” “denize orta uzaklıkta pansiyonlar” “denize uzak pansiyonlar” “denize çok uzak pansiyonlar” şeklinde. Denize yakın pansiyonlar yürüyüş temponuza göre ortalam 7-10 dakika sürmektedir. Orta uzaklıklar 12-15 dakika, uzak pansiyonlar 20-25 dakika, çok uzak pansiyonlar ise 35-70 dakika yürüme mesafesindedir. Sahile herhangi bir taşıtta alınmadığından dolayı biz konaklamalarımızı “denize yakın pansiyonlarda” yapıyoruz

Olympos‘ta Herşey Dahil Konseptte konaklama sistemi yoktur. Pansiyonlar Yarım Pansiyon Konseptte konaklama sağlamaktadır. Yarım pansiyon dediğimiz sabah kahvaltısı ve akşam yemekleridir. Diğer öğünlerinizi ekstra ücret ödeyerek kaldığınız tesiste veya çevre restaurantlarda yiyebilirsiniz. Bölge diğer tatil bölgelerine nazaran pahalı bir yer değildir. Gayet uygun fiyatlara öğünlerinizi ve içeceklerinizi temin edebilirsiniz.

Eğlence olarak ise Olimpos’ta farklı konseptlerde eğlence mekanları da bulunmaktadır. Kimi işletmeler Alternatif eğlence tarzı sunarken, kimisi canlı müzik, kimisi dj performance partileri, kimisi ise fasıl dinletisi imkanı sunmaktadır. Kendi zevkinize göre dilediğiniz yerde eğlenebilirsiniz.

Olimpos‘a gelirken mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurun ya da telefonunuzun hafızasını boşaltın. Çünkü Olimpos’ta fotoğraf çekebileceğiniz müthiş manzaralar bulunmaktadır. Olympos başlı başına bir doğa harikasıdır.

Olympos (Olimpos) doğal bir bölge olduğundan dolayı yine herkesin aklına hemen; etrafta böcek sinek vs. çok mudur acaba sorusu geliyor. Bu soruya gönül rahatlığıyla hayır cevabını verebiliriz. Normal bir tatil bölgesinde ne kadar karşınıza çıkma ihtimali var ise burada da aynı şekildedir. Hatta şahsi tecrübelerimizi göz önüne alırsak bir çok tatil bölgesine göre daha az böcek sinek arı vs. ile vardır demekte çok yanlış olmaz.

İşin özü Olympos’ta birbirinden farklı deneyimler sizi bekliyor. Gelirken şunu unutmayın; Olympos’a bir kez gelirseniz bir daha vazgeçemezsiniz, bağımlılık yapar ?

Sizleri de aramızda görmekten, misafir etmekten mutluluk duyarız.

Olympos’a (Olimpos) Nasıl Gidilir ?

(Olimpos) Olympos’a Ulaşımlı turlarımızla gidebileceğiniz gibi, tüm şehirlerden istediğiniz tarihte Kumluca Finike otobüslerine binip, Olympos (Olimpos) yol ayrımında inebilirsiniz. İndiğiniz yerde bulunan ring dolmuşlarıyla pansiyon kapısına kadar geçebilirsiniz. Eğer ki bulunduğunuz şehirden direk Kumluca Finike araçları yok ise Antalya’ya geçip Antalya otobüs terminalindeki ilçe otobüsleri bölümünden Kumluca Finike tarafına otobüs veya minibüs bulmak mümkündür.Antalya otogarda ki bu minibüs veya otobüslere binerek yine Olympos (Olimpos) yol ayrımında inip Olympos Ring dolmuşlarına binerek pansiyon kapısına kadar gidebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.