Olimpos’da Neler Yapılabilir?

Geçmişi milattan önce iki yüzlü yıllara dayanan hem tarihi hem de doğal güzellikleri içinde barındıran, tatilin cenneti olarak da bilinen Likya yolu üzerindeki Kemer ilçesinin mahallesi Olimpos hem tatil yapmak hem de tarihi ve kültürel bir gezi yapmak isteyenler için kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Neden Olimpos’a gidilmeli?
Helenistik Roma Bizans dönemlerine ait tarihi kalıntıları, ören yerlerini görmek için gidilmeli. İçinde tarih aşkı olanların kesinlikle görmeleri gereken yerlerin başında Olimpos gelir. Spora düşkün ve de adrenalin istiyorsanız kaya tırmanışı yapmak için gitmelisiniz. Deniz altındaki hayatı canlı gözlerle görebileceğiniz tüplü dalış için gitmelisiniz. Suya hükmedebileceğiniz bir etkinlik olan kano sürüşü için gitmelisiniz. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa adrenalin ve heyecan dolu bir rafting için gitmelisiniz. Turistik öneme haiz Yanartaş turu için, tekne turu için, atv turları için kısaca bu şekilde sayılabilecek onlarca etkinlik için gitmelisiniz.

Olimpos’da nerede kalınır?
Merkeze iki kilometre ile on beş kilometre mesafelerde bulunan yıldızlı otellerde kalabileceğiniz gibi bizim size tavsiyemiz binalardan uzaklaşarak doğa ile iç içe olabileceğiniz ağaç evlerde konaklamanızdır. Bungolaw diye de adlandırılan ağaç evler portakal bahçeleri içinde doğayla iç içe huzur bulacağınız Olimpos pansiyonları olarak sizlere hizmet vermek için iki kişilik ve üç kişilik odalarla sizleri beklemektedir. Bungolaw ağaç evler konaklama ücreti olarak da her bütçeye uygun bir fiyat ile ücretlendirilmektedir. Aileniz ile huzur bulup dinlenmiş zinde bir kafa ve vücut ile memleketinize döneceğiniz Olimpos pansiyonları size konforu ve dinginliği yaşatır.

Olimpos’ta Neler Yapılır?
Hayatınızda çıkacağınız en nadide tatil olacak olan bu tatilde yapmanızı tavsiye edeceğimiz etkinliklerden bazıları aşağıdaki gibidir;

Olimpos pansiyonlarının olmazsa olmazı geceleri yakılan ateşin etrafında dünyanın dört bir tarafından gelen insanlarla kaynaşın ve unutulmayacak arkadaşlıklar edinin.
Konakladığınız ağaç evlerinde en az bir gün, gün doğmadan kalkın ve o muhteşem gün doğuşunu izleyin ve o anı ölümsüzleştirecek fotoğraflar kaydedin.
Batık Şehir ve meşhur koylara yapılan tekne turlarına katılın.
Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa rafting yapın.
Sönmeyen ateş Yanartaş’a uğramayı ihmal etmeyin.
Mayıs ve Ağustos ayları arasında tatile giderseniz Çıralı sahilinde harika caretta carettalara tanıklık edin.
Bunlara ilave olarak, jeep safari, paragliding, balık avı gibi daha nice etkinlikler sizleri beklemekte. Bungalow ağaç evler sizi huzura ve dinginliğe davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.