Antalya Olimpos’da Tatil Keyfi

Olimpos, mavi ve yeşilin en güzel buluşma yerlerinden biridir. Antalya’da saklı kalmış bir yer olan Olimpos, kıyı kasabası olan bir antik kenttir. Bu da pek çok farklı türden insanı kendine çekmeyi başarma nedenlerinin başında gelmektedir.

Olimpos Antalya’da tatil fırsatı yakalamak, tatilcilere birden fazla avantaj sağlamaktadır. Öncelikle burada, daha önce kullanmadıkları tarzlarda konaklama çeşitleri bulunmaktadır. Eski köşklerin ya da yapıların pansiyon olarak kullanılması alışılmış bir durumdur. Fakat Olimpos ‘ta yer alan pansiyonlar ağaç evler olarak inşa edilmiştir. Bu da özellikle ilke kez böyle bir yerde kalacak olan tatilcilerin bir hayli dikkatini çekmektedir.

Tatilini bir sırt çantası ve bir çadır eşliğinde geçirmek isteyen tatilciler de bu tatil yöresinin sunduğu fırsatlarsan yararlanmaktadır. Çünkü burası aynı zamanda eşsiz bir kamp alanına da sahiptir. Bu kamp alanında tatilciler çadırlarını kurarak konaklamalarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca kampların olmazsa olmazları olan kamp ateşleri de Olimpos tatilcileri için düşünülmüştür. Açılan büyük kamp ateşi oyuklarında en büyük kamp ateşlerini görmek mümkündür.

Olimpos Antalya’da tatil fırsatı bulan tatilcileri mükemmel bir doğa beklemektedir. Saatlerde denizin keyfini çıkaran tatilciler istedikleri zamanlarda doğa yürüyüşlerine de çıkmaktadır. Doğa yürüyüşleri bazı dönemlerde bisiklet tutuna bazı dönemlerde ise tırmanışa dönüşebilmektedir. Bu değişimler tamamen ziyaretçilerin yapacakları tercihlere göre kendilerini göstermektedir. Fakat burada özellikle tırmanış yapmanın ayrı bir keyif olduğu bilinmektedir. Buraya tırmanış yapmak için yılda pek çok profesyonel dağcı gelmektedir.

Tarih tutkunları ise Olimpos sayesinde adeta geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacaklardır. Olimpos Roma’nın en çok kullandığı antik kentlerden biridir. Bu nedenle ören yerlerinden, su kanallarına kadar birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Devlet koruması altında bulunan tarihi eserler yapılan bir gezi ile görülebilmektedir. Bu gezi ise tarihi eserlerin yanı sıra bolca yeşillik içermektedir. Çünkü Olimpos Antik Kenti’ni gezmek ancak belirlenen patikalardan yürümek ile mümkün olmaktadır. Eşsiz güzelliğe sahip olan bu yerde güne başlamak ve güne veda etmek ayrı birer keyiftir. Mükemmel doğada güneşin doğuşu da batışı da ayrı bir güzelliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.